Časté dotazy k službám společnosti FINSHIELD s.r.o.

V naší nabídce nebankovních úvěrů a zpětných leasingů se snažíme poskytovat flexibilní a transparentní finanční řešení pro jednotlivce i podniky. Často se setkáváme s dotazy, které na této stránce budou zodpovězeny.

Nebankovní úvěr

Naše standardní poskytované úvěry vám umožní získat až 50 % hodnoty nemovitosti, maximálně však 50 mil. Kč. Nicméně, v našem úsilí poskytnout klientům individuální a přizpůsobená řešení, se stává, že jsme schopni nabídnout úvěr až ve výši 60 % tržní hodnoty nemovitosti. Jsme pevně odhodláni najít optimální finanční řešení pro každého klienta, s ohledem na jejich specifické potřeby a okolnosti.

V případech, kdy klienti potřebují získat ještě vyšší finanční prostředky, máme v našem portfoliu vhodnou možnost zpětného leasingu nemovitosti. Tato alternativa jim umožňuje využít hodnoty jejich nemovitosti a získat další finanční prostředky podle potřeby.

Naše společnost se zaměřuje na efektivní procesy, které umožňují poskytnout finance co nejrychleji. Průměrně dokážeme vyřídit financování do 7 dní včetně vyplacení financí.

Proces je jednoduchý a efektivní. Stačí vyplnit nezávaznou žádost a očekávat telefonát od našeho specialisty do 24 hodin. Pro schválení úvěru následně budete požádáni o poskytnutí fotografií nemovitosti, zahrnující exteriér i interiér.

Ano, v naší společnosti umožňujeme našim klientům předčasné splacení celého úvěru nebo využití mimořádné splátky k částečnému splacení dluhu.

Ne, nekontrolujeme bankovní a nebankovní registry (BRKI, NRKI, SOLUS).

U nás se nevyžadují žádné předem placené poplatky za vyřízení úvěru a pokud se rozhodnete nevyužít naší nabídky, žádost zrušíme a nebudete nám nic dlužni.

Ano, je možné ručit nemovitostmi, které jsou vlastnictvím jakékoli osoby, za předpokladu, že nám poskytne písemný souhlas. Nicméně, pro účely zajištění je vždy nutné, aby majitel nemovitosti podepsal zástavní smlouvu.

Ano, je možné, pokud vlastníte nemovitost s bankovní hypotékou a na této nemovitosti neexistuje zákaz zatížení stanovený bankou. Avšak je důležité zajistit, aby součet bankovního úvěru a úvěru, který bychom vám poskytli, nepřesáhl 50 % tržní hodnoty nemovitosti.

Zpětný leasing nemovitosti je poskytován do 80 % z hodnoty nemovitosti. Pokud například bude hodnota vaší nemovitosti 1 000 000 Kč, budeme schopni vám poskytnout maximální částku ve výši 800 000 Kč.

Zpětný leasing nemovitosti oproti nebankovnímu úvěru se zástavou nemovitosti umožňuje získat klientovi vyšší částku z hodnoty nemovitosti. Běžný úvěr se poskytuje do 50 % LTV a zpětný leasing lze poskytnout až ve výši 80 % LTV. Zvolit variantu zpětného leasingu se vyplatí klientům, kterým běžný úvěr neumožní vyplacení (konsolidaci) veškerých dluhů a exekucí do jedné splátky.

V rámci smluvní dokumentace, kterou bude klient podepisovat při realizaci zpětného leasingu je zřízení předkupního práva k nemovitosti pro klienta. Po řádném ukončení leasingu jsme tedy povinni nemovitost prodat zpět do vlastnictví klienta. Díky předkupnímu právu má klient jistotu, že nepřijde o nemovitost během platnosti zpětného leasingu ani po řádném ukončení nebo splacení.

Nejprve je nutné vyplnit nezávaznou žádost. Následně vás budeme telefonicky kontaktovat a vyžádáme si fotografie nemovitosti, soupis dluhů, informace k nemovitosti a také jakou částku potřebujete poskytnout.

Vyřízení zpětného leasingu nemovitosti trvá přibližně 7 dní. Samotný schvalovací proces je hotový do 48 hodin a následně dostanete informaci, zda vám byl leasing schválen. V případě, že vám byl leasing schválen proběhne vyčíslení všech závazků a exekucí, které budeme za vás vyplácet. 

Smlouvy

Nikoliv, podpisy realizujeme s klienty na domluveném místě, které si můžete určit po celé České republice. Na podpis smlouvy můžeme přijet i za Vámi domů.

Ano, klientům posíláme smluvní dokumentaci dopředu k prostudování.

Na základě plné moci neposkytujeme možnost podepisovat smlouvy. Smlouvy musejí být podepisovány osobně s naším pracovníkem. Na podpis smlouvy za Vámi přijedeme kamkoliv po ČR.